Karácsonykor az egyik elmaradhatatlan kedvenc a zserbó, amelynek gazdag ízvilága és omlós tésztája mindig meghódítja a család apraját-nagyját. A friss bejgli tésztából készült zserbó különlegessége a rétegezett struktúrájában rejlik. Az omlós tésztalapok között megbúvó dió és lekvár harmonikus egyensúlya, valamint a tetején roppanó csokoládémáz igazi ízélményt nyújt. Minden szelet egy darabka hagyomány, ami összeköti a múlt és a jelen karácsonyi ünnepeit.
Sütési módban optimalizált nézetet kapsz az elkészítéshez, és a képernyőd nem megy alvó módba.
1. lépés
A sütőt alsó-/felső sütéses fokozaton 170°C-ra előmelegítjük és a tésztát a csomagolás szerint előkészítjük.
2. lépés
A diót, vaníliáscukrot és a lekvárt elkeverjük.
3. lépés
A tésztát a sütőpapírral együtt kitekerjük és három egyforma nagyságú téglalapra vágjuk.
4. lépés
Az első tésztadarabunkat sütőpapírral borított tepsire tesszük, majd szétoszlatjuk rajta a diós massza felét. Ráhelyezzük a második tésztadarabunkat, majd erre felvisszük a maradék masszát. Letakarjuk az utolsó tésztadarabunkkal.
5. lépés
Az előmelegített sütő legalsó rácsán kb. 40-45 percig sütjük. Adott esetben (ha a teteje túlsülni látszik) a sütési idő felénél letakarjuk fóliával.
6. lépés
A sütést követően rövid ideig hűlni hagyjuk, majd ráborítjuk (fejjel lefelé) egy tiszta deszkára és azon hagyjuk teljesen kihűlni.
7. lépés
A glazúrhoz az összes hozzávalót (a citromlé kivételével) összekeverjük egy tálban, majd vízgőz felett felhevítjük. Ezután hozzákeverjük a citromlevet, majd a kihűlt zserbónkat bevonjuk a csokoládéglazúrral.
8. lépés
Legalább két órára hűtőbe tesszük, hogy megdermedjen, majd szeletekre darabolva tálaljuk.