A mákos és diós bejgli évszázados magyar karácsonyi hagyományunk, a bőség és termékenység jelképe, amit adventtől szilveszterig készítettek a családok – a mák a szerencsét, a dió a jólétet szimbolizálta. Tante Fanny friss bejgli tésztájával most te is elkészítheted ezt a két klasszikust.
Sütési módban optimalizált nézetet kapsz az elkészítéshez, és a képernyőd nem megy alvó módba.
1. lépés
A sütőt alsó-/felső sütéses fokozaton 170°C-ra előmelegítjük és a tésztát a csomagolás szerint előkészítjük.
2. lépés
A mákot és a tojásfehérjét egy tálba tesszük, elkeverjük. A diót a mazsolával egy külön tálban keverjük össze. Mindkét töltelékhez adunk 50-50 g porcukrot, fél-fél reszelt almát, és elkeverjük.
3. lépés
A tésztát a sütőpapírral együtt kitekerjük és középen elfelezzük. Az egyik tésztafélre felvisszük és eloszlatjuk a mákot, a másikra a diót, majd a tésztát rétesszerűen feltekerjük.
4. lépés
A tésztát a sütőpapírral együtt egy tepsire helyezzük, és megkenjük a tojássárgájával. Megszurkáljuk egy hústűvel vagy hosszú villával, egészen a tészta aljáig.
5. lépés
A bejglit a sütő középső (alulról a második) rácsán 40-45 percig sütjük. Adott esetben (ha a teteje túlsülni látszik) a sütési idő felénél letakarjuk fóliával.